Haber
Adilcevaz’da depremzedelerin ihtiyaçları karşılandı
![](https://haberguce.com.tr/wp-content/uploads/2023/03/adilcevazda-depremzedelerin-ihtiyaclari-karsilandi-aOCxlm9h.webp)
Bitlis’in Adilcevaz ilçesinde depremzede ailelerinin ihtiyaçlarının karşılanması için çalışmalar sürüyor.
Kaymakam İsmail Demir, depremden etkilenen 205 ailenin ilçede kaldığını söyledi.
Ailelerin tüm ihtiyaçlarının karşılandığını anlatan Demir, şunları kaydetti:
“Ülkemizde meydana gelen deprem felaketinde ilçemize gelen 205 ailemizin et ihtiyacını karşılamak için çalışma başlattık. Muhtarlarımızla yaptığımız toplantı sonucunda 8 mahalle, 28 köyde toplanan 43 küçükbaş hayvanı kestik. ve 7 beldeyi depremzedelerimiz için hissettik.”Öğrencilerimizi ziyaret ederek ihtiyaçlarını karşıladık. Depremzedelerin ailelerine nakit yardımında bulunduk. Gıda yardımını halkımızla birlikte eksiksiz bir şekilde tamamladık.”