Haber

İstanbullular Ramazan Bayramı’nın ikinci gününde de yoğunluklarını sürdürdüler.

Ramazan Bayramı’nın ikinci gününde toplu taşıma ve trafiğin oluşturduğu İstanbulluların yoğunluğu akşam saatlerinde de devam ediyor.

Bayram nedeniyle türbe ve yalıları ziyaret eden vatandaşlar ve güneşli havadan yararlanarak şehrin tarihi-turistik yerlerine ve kıyı kesimlerine akın eden İstanbullular yoğunluk oluşturdu.

Toplu ulaşım araçlarının ücretsiz olduğu kentte metrobüs, metro, vapur, otobüs ve Marmaray durak ve üst geçitlerinde insan yoğunluğu gözlemlendi.

Anadolu yakasında Avrupa’ya geçişlerde ve köprü girişlerinde trafik yoğunlaştı. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün Avrupa istikametindeki trafik TEM Otoyolu’nda Ataşehir’e kadar uzanırken, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü Avrupa kavşağında araçlar yavaş ilerliyor.

Öte yandan Kadıköy ve Üsküdar’da meydan, sahil şeridi ve toplu taşıma araçlarında yaya yoğunluğu gün boyu devam etti.

Avrupa yakasında ise Kocamustafapaşa mevkiinden Avrasya Tüneli’ne trafik yavaş akıyor.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü girişinde başlayan trafik Cevizlibağ’a kadar devam ederken, D-100 karayolu Beylikdüzü-Küçükçekmece ortasında trafik çift yönlü olarak yoğun.

Ayrıca TEM Otoyolu üzerindeki Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde başlayan trafik yoğunluğu Mahmutbey’e kadar ulaştı.

Sahil yolu üzerinde Beşiktaş-Ortaköy ve İstinye-Rumeli Hisarı bölgeleri arasında yoğun bir trafik var.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Trafik Yoğunluk Haritası’na göre trafik yoğunluğu 19.10 prestijiyle yüzde 60 olarak ölçüldü.

haber-amasra.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu