Teknoloji

Hunt Showdown’da ReShade Engelleme: Haksız Rekabetin Önlenmesi

 
Crytek’in oyunseverlerle buluşturduğu açık dünya hayatta kalma oyunu Hunt: Showdown’a gelen yeni güncelleme haksız rekabeti ortadan kaldırıyor. ReShade kullanımını yasaklayan bu güncelleme tüm oyuncuları aynı seviyeye getiriyor ve oyunun yepyeni yapısı korunuyor.
 
Peki nedir bu ReShade?
 
 
 
ReShade, genel olarak oyunlarda aydınlatmayı ve netliği ayarlamanıza yardımcı olan bir moddur. ReShade’in rekabetçi oyunlarda kullanılması haksız rekabeti beraberinde getirmektedir. Çünkü program üzerinden istediğiniz formda belirlediğiniz aydınlatma ve çeşitli seçenekler sayesinde rakipleri önceden tespit edebilirsiniz. Hatta görünmeyen ve detaylı bölümlerde rakibinizi daha kolay ayırt edebiliyorsunuz. Örneğin, rakip karanlık bir ortamda veya çalılık bir yerdeyse, ReShade sayesinde onu doğrudan görebilirsiniz.
 
Bu kullanımın yasaklanması, oyuncuları daha adil bir oyun alanına hazırlar. Crytek sağladığı haksız avantajlar nedeniyle bu programı “zafiyetlerden faydalanabileceğiniz bir mod” olarak sınıflandırıyor ve bu kapsamda yasaklama yoluna gidiyor. Buna göre ReShade aktifken Hunt: Showdown oyununu oynayamazsınız. oyunu açmadan önce ReShade’i kaldırmanız gerekir.
 
Hunt: Showdown Türkçe dil desteği ile şu anda 109 TL (Steam) karşılığında satışta. İndirim dönemlerinde 43 TL’ye kadar düşüyor. Oyun ayrıca çeşitli ek paketler içerir.
 
Peki ReShade kullanımı hakkında ne düşünüyorsunuz?

haber-buyukorhan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu